Sonpeygamber.info
Güncel
 

Dev Hz. Ömer Dizisi Geliyor

Dubai merkezli MBC grubu Perşembe günü, İslam’ın ikinci halifesi Hz. Ömer Bin Hattab hakkında bir TV dizisi çekmek için Katar’ın resmi medya grubu ile bir anlaşma imzaladı.

Hz Ömer hakkındaki bu TV dizisi önümüzdeki yıl Ramazan ayında yayına girecek. Dizinin 30 bölüm halinde yayımlanacağı bildirildi.
 
Dizi hakkındaki anlaşma MBC’nin Dubai’deki merkez ofisinde düzenlenen bir basın toplantası sırasında grubun yönetim kurulu başkanı Velid el-İbrahim tarafından imzalandı.
 
Şeyh el-İbrahim, dizinin çoğunlukla Müslümanlar tarafından konuşulan dillere (Farsça, Urduca, Malayca, Türkçe vb.) çevrileceğini, diğer diller içinde (İngilizce, Fransızca, İspanyolca vb.) alt yazılı olarak yayınlanacağını söyledi.
 
Şimdiye kadar çekilmiş en büyük tarihi dizi olacak bu proje için çok büyük miktarda bir bütçe ayrıldı.
 
Filmin danışmanları arasında Prof. Dr. Yusuf el-Karadavi, Prof. Dr. Selman el-Avde, Prof. Dr. Ali Sallabi ve Prof. Dr. Ekram Ziya el-Umeri gibi Müslüman alim ve düşünürler bulunuyor.
 
(Timetürk)
 

 

Yorumlar

 
mehmet karaduman
mehmet karaduman05.07.2012

ramazanın ilk günü atv de başlıyor

05.07.2012

 

şeyma
şeyma18.11.2011

bu ramazan başlıcaktı ama ben hiç bir kanalda bulamadım acaba ne zaman ve hangi kanalda başlıcak? lütfen biri cvp versin

18.11.2011

 

lale
lale18.11.2011

Afişte Hz Ömer''i karanlığı yaran bir ışık içinde görmek daha uygun olurdu diye düşünüyorum..İslamı ve müslümanları karanlıkla özdeşleştirenlerin olduğu bir dönemdeyiz..Siyahlar ve kırmızı ile korku filmi afişi gibi olmuş...

18.11.2011