Sonpeygamber.info
Güncel
 

Dünyanın Dört Bir Yanından Naatler Bu Albümde

 

İslam dünyasının farklı coğrafyalarından çocukların seslendirdiği naat-ı şerif albümü geçtiğimiz günlerde çıktı. İçeriğinde Türkçe'nin yanı sıra; Arnavutça, Boşnakça ve Arapça ilahiler bulunuyor. Albüm, geçtiğimiz Miraç Kandili’nde düzenlenen naat gecesinden hareketle hazırlandı.

Dünya Çocuklarından Naatlar'da sadece Türkçe değil; Arnavutça, Boşnakça ve Arapça naatlar da var. Kı

rımlı Emir Seyit Arifov, Ertuğrul Erkişi ile birlikte 'İftirakınla Efendim' ilahisini okuyor. Kazakistanlı Asel Amirova ile Mustafa Demirci'nin 'Sevdim Seni Mabuduma' ilahisinde yaptıkları düet, kulaklarınızın pasını siliyor. Fethullah Gülen’in 'Efendim' şiirini Orhan Hakalmaz ile birlikte Tacikistanlı Shohruh Yunusov seslendiriyor. Faslı Leyla Tatari'nin Erhan Güleryüz'le birlikte söylediği 'İsyanla Alude' ilahisi duygulandırıyor. Mısır, Bosna-Hersek, Arnavutluk, Yemen, Ukrayna, Endonezya, Kazakistan... Bu albümde birçok ülkenin Peygamber sevgisine yer var.

Ersin Yıldız (Proje Yönetmeni-Besteci): Büyüklerimizin çokça bahsettiği, okunması tavsiye edilen on naatı belirledik. Bu eserleri toparlayıp besteledik. Sonra eserlere uygun sesleri aradık. İslam ülkelerindeki uygun sesli çocuklara eserlerin okunmuş halini gönderdik. Türkiye'ye geldikleri zaman da stüdyoda seslendirmelerini yaptırdık. Albümün basımı hariç bütün aşamalarını Müzik Yönetmeni Bülent Kars ile birlikte üstlendik. Sanatçı arkadaşlarımızı tek tek arayıp destek olmalarını istedik. Sağ olsunlar, bizi kırmadılar. Düet seslendirmeleri de tamamlandı böylelikle. Naatın bereketinden olsa gerek, çok zor olmadı. Güzel bir albüm oldu. Albüm satışının bir milyona ulaşmasını hedefliyoruz.

(Zaman-CumaErtesi)

 

Yorumlar

 
yunus aksoy
yunus aksoy06.07.2012

super bir proje tesekurler
bu organizasyonu anlatmaya kelime yok tesekurler

06.07.2012