Kullanım Koşulları

 

Sonpeygamber.info Web Portalı Kullanım Koşulları

 1. Sonpeygamber.info web portalının tüzel kişiliği Meridyen Destek Derneği’ne aittir. Portalla ilgili her türlü resmî ve hukuki konuda Meridyen Destek Derneği yetkilidir.
 2. Sonpeygamber.info web portalı içeriği, alanında uzman akademisyenlerin çalışmaları ile oluşturulmuş, ilmî bir zemine dayanmaktadır.
 3. Daha önce başka yerlerde yayınlanmış olan yazılara kaynak belirtilerek sitede yer verilebilir.
 4. Yazıların içeriğinden yazarları sorumludur.
 5. Sonpeygamber.info web portalında yer alan yazılar kaynak gösterilmeden ve izinsiz olarak kullanılamaz.
 6. Sonpeygamber.info web portalında yer alan multimedya (sesli ve görsel) içerikler hiçbir şekilde alıntılanamaz. (Özel kullanım için yazılı izin talebinde bulunulmalıdır.)
 7. Siteye gelen sorular "Uzmanına Sor" köşesinde ilgili sorumlu-uzman kişi tarafından cevaplanır. Cevaplara Sonpeygamber.info’nun herhangi bir katkısı/müdahalesi olmaz.
 8. Sitedeki duyuruların içeriğinden Sonpeygamber.info sorumlu değildir.  Duyurular yalnızca haber amacı taşır.
 9. Sayfada yer alan linkler ayrı bir pencerede açılır. Harici linklerin içeriklerinden Sonpeygamber.info sorumlu değildir.
 10. Sonpeygamber.info web portalının görsel tasarımı özel olarak yaptırılmıştır. Sayfanın görsel tasarımı başka hiçbir dijital platformda kopyalanamaz, taklit edilemez.
 11. Sonpeygamber.info web portalı 5651 sayılı BİLİŞİM ORTAMINDA YAPILAN YAYINLARIN DÜZENLENME KANUNU kapsamında gerekli yasal yükümlülükleri yerine getirir.

Günün Hadisi

وَعنْ أبي هُريْرةَ رضي اللَّه عنْهُ قَال : قَال رسُولُ اللَّهِ صَلّى اللهُ عَلَيْهِ وسَلَّم : « ثَلاثَةٌ لاَ يُكَلِّمُهُمُ اللَّه يَوْمَ الْقِيَامةِ وَلاَ ينْظُرُ إلَيْهِمْ وَلا يُزَكِّيهِمْ ولَهُمْ عذابٌ ألِيمٌ : رجُلٌ علَى فَضْلِ ماءٍ بِالْفَلاةِ يمْنَعُهُ مِن ابْنِ السَّبِيلِ ، ورَجُلٌ بَايَع رجُلاً سِلْعَةً بعْد الْعَضْرِ ، فَحَلَفَ بِاللَّهِ لأخَذَهَا بكَذَا وَكَذا ، فَصَدَّقَهُ وَهُوَ عَلى غيْرِ ذَلِكَ ، ورَجُلٌ بَايع إمَاماً لا يُبايِعُهُ إلاَّ لِدُنيَا ، فَإنْ أعْطَاهُ مِنْهَا وفي ، وإنْ لَم يُعْطِهِ مِنْهَا لَمْ يَفِ » متفقٌ عليه
“Allah Teâlâ kıyamet gününde üç kişiyle konuşmaz, yüzlerine bakmaz ve kendilerini temize çıkarmaz; onlar için acıklı azâb vardır:
Biri, yolculuk sırasında ihtiyacından fazla suyu olup da onu öteki yolculardan esirgeyen kimse.
Diğeri, ticaret malını ikindiden sonra satarken, ‘onu şu kadar fiyata aldım’ diye yemin eden, gerçek hiç de öyle olmadığı halde müşteri kendine inanan kimse.
Öteki de bir devlet başkanına dünyalık hatırına biat sözü veren, kendisine para pul verirse sözünde duran, vermezse sözünden cayan kimsedir.”
Buhârî, Müsâkât 10

Sonpeygamber.info'yu Takip Edin