Sonpeygamber.info
Güncel
 

Kur'ân-ı Kerîm Portalı Yayında

 
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan, Kur’ân-ı KerÎm hakkında geniş bir içeriğe sahip “Kur’ân-ı Kerâm Portalı” kullanıma açıldı.
 
Kur’ân-ı Kerîm portalında Kur’ân okumaya girişten tefsir okumalarına kadar pek çok hizmetten faydalanılabiliyor. “Kur’ân Öğrenmeye Giriş”, “Kelime Arama”, “Kur’ân Dinleme”, “Hatim Okuma”, “Kur’ân Kütüphanesi”, “Meal”, “Tefsir”, “Sureler ve Konu Fihristi” bölümlerinin bulunduğu portal, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hazırladığı en büyük Kur’ân portalı olması bakımından önem taşıyor.
 
Kur’ân’ı Kerîm öğrenme
 
Kur’an-ı Kerîm’i güzel ve doğru bir şekilde okumayı 18 derste öğreten interaktif yapıdaki “Kur’ân okumaya giriş” bölümünde, Kur’ân harfleri, telaffuzları, tecvit bilgileri, anlamlarıyla birlikte namaz sure ve duaları yer alıyor.
 
Kur’ân-ı Kerîm ve meal okuma
 
Portal, interaktif ortamda Kur’ân-ı Kerîm’i Arapça ve Türkçe mealiyle aynı anda okuma fırsatı da sağlıyor. Sitede, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından hazırlanan meal ve tefsirleri sayfa sayfa okumak ve "bilgisayar hattı" olarak bilinen ve kolay okuma imkânı veren dijital hatla hazırlanan Kur’ân'ı da okumak mümkün.
 
Kur’an-ı Kerim ve meal dinleme
 
Kur’an-ı Kerim portalında Türkiye’nin ve dünyanın seçkin hafızlarının okuduğu hatimler de yer alıyor. Sitede, Türkiye’nin seçkin hafızları Davut Kaya ve İshak Daniş’in yanı sıra hafız Abdüssamed, Kabe imamlarından Mahir Muaygili, Şüreym ve Südeys gibi dünyaca ünlü hafızların tilavetini dinlemek mümkün. Portalda ayrıca Mehmet Emin Ay’ın seslendirdiği Kur’an-ı Kerim meali de dinlenebiliyor.
 
Kur’ân arama motoru
 
Portal, Kur’ân-ı Kerîm’den belli kelimeleri arama hizmetini de sağlıyor. “Kur’ân Arama Motoru” (KAM) olarak isimlendirilen bölümde Türkçe ve Arapça kelimeler arama motoruna girilerek kelimenin geçtiği ayetler kolaylıkla bulunuyor. KAM'da  hem Türkçe hem de Arapça kelime ya da kelime gruplarıyla arama yapılabiliyor.
 
Kur'ân-ı Kerîm Portalı'na buradan ulaşabilirsiniz.
 

 

Yorumlar

 
gülsüm
gülsüm03.02.2013

güzel

03.02.2013

 

birsen düzcan
birsen düzcan18.07.2012

elhamdülillah Allah mubarek eylesin nüfuzunu yaygınlaştırsın Amin

18.07.2012