Dosyalar
Hz. Peygamber ve Çocuk
 

Hadis ve Siyer Araştırmaları Dergisi
Hadis ve Siyer Araştırmaları Dergisi'nin Aralık 2019’da yayımlanacak sayısı için en son makale gönderim tarihi: 4 Kasım

2015’ten beri yılda iki sayı halinde yayımlanan Hadis ve Siyer Araştırmaları, İslâmî ilimler içerisinde hadis ve siyerin birikiminden istifade etmeyi ve söz konusu birikime katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

İlk sayısından bu yana uluslararası dergicilik standartlarından taviz vermeksizin yayın hayatını sürdürmeyi hedeflemiş olan Hadis ve Siyer Araştırmaları, disiplinlerarası bir perspektif benimsemekte ve bu yaklaşımı doğrultusunda bütün ilmî araştırma alanlarının hadis ve siyer sahasına katkılarını beklemektedir.

Bu noktada Hadis ve Siyer Araştırmaları farklı ilmî geleneklerden gelen akademisyenlerin birikimlerinden istifade edebilmek amacıyla Türkçe’nin yanı sıra Arapça, İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde makalelere; ayrıca tercümelere, değerlendirme yazılarına, kitap değerlendirmelerine, araştırma notu ve yazışmalara da yer vermektedir.

Hadis ve Siyer Araştırmaları, uluslararası alan indeksi Index Islamicus'ta taranan Hadis ve Siyer merkezli tek dergi. İndeksteki üç hadis ihtisas dergisi arasından ise Türkiye merkezli tek dergi.

Hadis ve Siyer araştırmaları Dergisi'nin Aralık 2019'da yayımlanacak yeni sayısı için son makale gönderim tarihi: 4 Kasım 2019

Hadis ve Siyer Araştırmaları Dergisi'nin bütün sayılarına  ve dergi içeriğine hadisvesiyer.info adresinden online ulaşabilirsiniz.

  • sonpeygamber.info , hadis, siyer, hadis ve siyer araştırmaları, dergi, hakemli dergi
 

Yorumlar

 
Bu yazıya henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapmak için tıklayın.