Dosyalar
Hz. Peygamber ve Çocuk
 

Hadislerin Işığında Hz. MuhammedRasim Özdenören’in bazı konuşma metinleri ve önceden kaleme aldığı yazılarından derlenmiş kitabı Hadislerin Işığında Hz. Muhammed, İz Yayınları’ndan çıktı. Kitabın arka kapağında şu ifadelere yer verildi:

"Hz. Muhammed, insanlığı şereflendirdiği ilk andan itibaren, etkisi her müslümanın son nefesini verdiği âna kadar devam eden bir dünya, hayat biçimini ortaya koymuştur. O, bazılarının gördüğü gibi Kur'ân'ı insanlığa aktaran bir "postacı" değildir. Kendi hayatı ile Kur'ân'ın tarif ettiği insanın nasıl yaşaması gerektiğini ortaya koymuştur. Onun söz ve davranışları, İslâm'ı en doğru şekilde yaşamak isteyen insanlar için nesillerdir rehber niteliğindedir.

Türk fikir hayatının müstesna isimlerinden Rasim Özdenören bu eserinde, herhangi bir sisteme bağlı kalmaksızın okuduğu  Hadis-i Şeriflerden yola çıkarak, kendi dünyasındaki karşılıkları okurlarla paylaşıyor. Okuduğu Hadis-i Şeriflerin tamamının, aslında aynı anlamı bütünleyen devasa bir yapbozun parçaları olduğunu düşünen Özdenören'in, bu çalışmasıyla adeta modern bir "Kırk Hadis Şerhi" veya farklı bir “Siyer” yazdığı kabul edilebilir..."

Künye:

Adı:  Hadislerin Işığında Hz. Muhammed

Yazarı: Rasim Özdenören

Yayınevi: İz Yayıncılık

Yayın Tarihi: 2018

  • sonpeygamber.info, hadis, sünnet, siyer, rasim özdenören, kitap, hadislerin ışığında hz. Muhammed
 

Yorumlar

 
Bu yazıya henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapmak için tıklayın.