Sonpeygamber.info
Yazarlar
 

Kınama ve İtidal Çağrısı

Özellikle son yüzyıl, İslam’a ve İslam’ın mukaddes saydığı değerlere yönelik sistematik karalama kampanyalarına sahne oldu. Batı dünyasından kaynaklanan bu tip saldırılar 2006 yılında patlak veren karikatür kriziyle yeni bir mecraya girdi. Müslümanlar, kutsal değerlerini hedef alan menfur saldırılarla hakarete uğratılarak rencide edildi.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Innocence of Muslims (Müslümanların Masumiyeti) adlı film ise bu sistematik saldırıların son halkası oldu. Bütün İslam coğrafyasında büyük bir infialle karşılanan filme gösterilen haklı tepkilerin yanında İslam’ın çizdiği sınırları aşan protestolar da sergilendi.

Tamamen gerçekdışı iddialar, safsata ve hakaretler üzerine kurulu olan ve lanetlediğimiz bu filmin doğurduğu tepki dalgası ülkemize de ulaşarak haklı reaksiyonlar ortaya çıkardı. Burada tüm İslam âlemi gibi ülkemiz Müslümanlarına da düşen; İslam Peygamberi Hz. Muhammed (sav) ve O’nun ashabına yapılan menfur yakıştırmalara en sert şekilde tepki göstermek ancak bunu İslam’a, İslam’ın öngördüğü değerlere yakışacak bir üslupta yapmaktır. Nitekim 2006 yılındaki karikatür krizinde Müslümanlar, gösterdikleri ölçüsüz tepkilerle, haklı olan taraf durumundayken kimi bakımlardan haksız konuma düşmüşlerdi.

İslam dünyasının fertleri; bulundukları coğrafyalarda, İslam’a yönelik karalama kampanyasının bu son halkasına sessiz kalmamalı, sahip oldukları imkânlar dahilinde tüm kitle iletişim araçları, basın ve yayın organlarıyla tepkisini dile getirmelidir.

Sonpeygamber.info Web Portalı

 

Yorumlar

 
Alparslan ATEŞALP
Alparslan ATEŞALP26.09.2012

İslam'ın son Peygamberi olan Hz. Muhammed (sav)'e yönelik olarak yapılan bu hakaret dolu filmi kınıyorum. İnsanların inançlarına karşı bu şekilde sakil ve çirkin aşağılamalarda bulunulmasının nefret suçu kapsamında yasaklanması gerekmektedir. Müslümanların bu tür çirkinliklere karşı sözün ve üslubun etkili ve güzeli ile cevap vermeleri gerekir.

26.09.2012

 

m.sait şahin
m.sait şahin19.09.2012

Efendimizi (asm) ve ashabını eleştirmek insanı ancak alçaltır.

19.09.2012

 

HÜSEYİN KOÇ
HÜSEYİN KOÇ15.09.2012

Onların planları aynı müslümanları kışkırtmak,galayana getirmek,müslümanların aşırı tepkilerini kendileri için çıkara dönüştürmek ve bu aşırı tepki olan ülkelerde libya gibi
gerekirse askeri müdahaleler yapıp müslümanlar savaşmak ve müslüman beldeleri ele geçirmeye çalışmak ...Bu tezgahlarının bir parçası ... Tezgah aynı oynanan oyunlar
farklı ...Rabbimiz ise bizleri ise Kuranda onlara karşı uyarıyor ...

Dinlerine uymadıkça yahudiler de hıristiyanlar da asla senden razı olmayacaklardır. De ki: Doğru yol, ancak Allah'ın yoludur. Sana gelen ilimden sonra onların arzularına uyacak olursan, andolsun ki, Allah'tan sana ne bir dost ne de bir yardımcı vardır.
bakara suresi 120.ayet

15.09.2012