Sonpeygamber.info
Peygamber'in İzinde Gündelik Hayat
 

Ey Allah'ın Kulları

Kul olmayı, kul olarak tanımlanmayı insan özgürlüğü önünde temel bir engel olarak görenlerin nelere nelere kul olduklarını hiç düşündünüz mü?

İnsan kuldur. Ya hazlarına, ya ihtiraslarına, ya bağımlılıklarına, ya şehvetine...

Gerçekten özgür olanlar ise sadece Allah'a kul olanlar; nefislerine, hazların çağırdığı kötülüklere, hırslarına Allah'ın hatırına direnebilenlerdir. Üstelik Allah kullarına yalnızca kendilerini kurtaracak bir özgürlük bahşetmez; Allah'a kullukla kazandıkları bu öz(ü)gürlüğü yeryüzündeki zayıflar, acizler, zulme uğrayan, sömürülen, istismar edilenlerin kurtuluşu için çaba harcamaya sarf etmelerini de ister.

Mükellef sofralardan bin bir nazla kalkıp güya ruhunu geliştirmek (aslında kendine dindarlığını ispat ederek avunmak) için kendi kendine uydurduğu bin türlü seremoniyle avunanların zayıf konumundan dolayı baskılara, şiddete maruz kalan; uğratıldığı sefaletin sonucu olarak da bütün ahlaki değerlerini kaybedenleri hor görmeye hakkı olabilir mi? Bu mudur Allah'a kulluk?

Hakları hiçe sayılan sahipsizleri savunmak Marksistlere; çaresizlik içinde delirmeye, intihara kadar varan kadınları savunmak feministlere; Allah'ın yürü ya kulum demesiyle dünyayı bahşettiği dürüst (olması mümkün) zenginin haklarını savunmak kapitalistlere; aç-susuz bırakılan, olmasa da olacak (hayvani) zevklerimiz uğruna soyları tüketilen hayvanları savunmak yalnızca çevrecilere bırakılacak da Allah'ın yeryüzünden sorumlu tuttuğu (güya) Müslüman neyi savunacak?

Ey dindarlığı kimseyle paylaşmak istemeyen, Allah'ın kulları için çalışacağına kulları kendi (kimsenin açıkça bilemediği) emelleri için çalıştıran, kötülüğün insan aklına gelebilecek, hayal edilebilecek son kertesine maruz kalanlar için kılını bile kıpırdatmayıp kendine koyduğu hedefe giden yolda mini minnacık bir pürüzle karşılaşınca şaha kalkan Müslüman kardeşlerim, bırakın birbirinizle uğraşmayı da uyuşturucunun, fuhşun, zulümlerin ağına düşmüş, en yakınlarının tacizlerine maruz kalmış; vatanları, namusları, insanın en son kaybedeceği haysiyet noktalarını kaybetmiş olanlar için sıklaştırın saflarınızı!

 

Yorumlar

 
Aydoğan Melih Horasan
Aydoğan Melih Horasan28.02.2014

Mükemmel bir yazı. Kalbimdekileri o kadar güzel dile getirmişsiniz ki yüreğinize elinizde sağlık. Saygılarımla

28.02.2014

 

gülveren alp
gülveren alp13.02.2014

Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın diyen bir toplumız eger hedefimiz sadece ALLAHA kul olma gayesi olsaydı bu dünya şimdikinden çok farklı olurdu belki biraz hayal ama olsun hocamm çokk güzel özetlemşsiniz bizler bananecilikle böyle olduk sanki memlekette herşey süt limanmış gibi birde sevgililer günü var insanlar akın akın alışveriş merkezlerinde ne kadarda özenti yaşıyoruz hocam neden kendimiz olamıyoruz neden özgür degiliz nedenn dediginiz gibi sadece RABBİME kul olup özgürlügün tadını çıkarmıyoruz hocammm sevgilerimle RABBİMM sadece sana kul olan kullarından eyle senin için yaşayanlardan eyle..

13.02.2014

 

Serpil canbaz
Serpil canbaz11.02.2014

Allah razı olsun çok önemli bir yaramıza parmak bastınız Şu an Müslüman olarak Türkiye'de yaşanan en büyük sıkıntıların başında bu konu geliyor Bir çark işliyor sen de bu çarkın dişlisi olarak kendini soyutlayamıyorsun. Çılgın bir tüketim toplumu olma noktasında hızla ilerliyoruz Aldıklarımızın çoğu ihtiyaç olduğu için değil hoşa gidildiği için alınıyor Müslümanlar bununla da hiçbir şekilde dertlenmiyorlar ve bu durum normalleşiyor Bilmiyorum bu nasıl çözülür Rabbim bize doğru bakma ve davranma gücü versin inş.

11.02.2014