Dosyalar
Hz. Peygamber ve Çocuk
 

Hadis Siret Araştırmaları Yarışması Ödül Töreni 2013Sonpeygamber.info Web Portalı "Hadis ve Siret Ödülleri"ni yine sahipleriyle buluşturuyor.

Bu yıl Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan tören 19 Nisan Cuma günü saat 19.30’da gerçekleştirilecek.

Bu yıl Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in katılımlarıyla gerçekleşecek tören öncesinde Orhan Durgut’un, Mescid-i Harâm, Mescid-i Nebevi ve Mescid-i Aksâ'da çektiği fotoğraflardan oluşan “Üç Mescid” isimli sergisinin açılışı yapılacak. Yönetmen Majid Majidi’nin de konuşma yapacağı ödül töreninde bu yıl da yüksek lisans ve doktora doktora ve akademik makale dallarında, jüri tarafından belirlenen isimlere ödülleri verilecek.

Dünyaca Ünlü İranlı Yönetmen Majid Majidi de Törende Olacak

Meridyen Derneği'nin Sonpeygamber.info projesi dahilinde gerçekleştirdiği ödül töreninin önemli konuklarından biri de dünyaca ünlü İranlı Yönetmen Majid Majidi. Hz. Peygamber'in hayatını konu alan bir film projesi üzerinde çalışmalarını sürdüren Majidi Hadis ve Siret Araştırmaları Ödül Töreni'nde bir konuşma yapacak.

Hadis ve Sirete Hizmet Onur Ödülü Sahibini Buluyor

Törende, Sonpeygamber.info okurlarının teklifleriyle belirlenen “Hadis Sirete Hizmet Onur Ödülü” de takdim edilecek.  Hayatını hadis ve siret konularına adamış mümtaz isimlere sunulması planlanan “Hadis ve Sirete Hizmet Onur Ödülü”nün ilki 2008 yılında Sonpeygamber.info okurlarının büyük çoğunluğunun tercihi doğrultusunda Prof. Dr. Yaşar Kandemir’e takdim edildi. 2009 yılında yapılan oylama sonucunda ise ödül Prof. Dr. İsmail Lütfi Çakan’a verildi. 2010’da ise ödül 14 Ekim 2009 günü elîm bir kaza sonucu ebediyete göçen Prof. Dr. İbrahim Canan’a layık görüldü. Hadis ve Sirete Hizmet Onur Ödülü’nün 2011’deki sahibi ise M. Emin Saraç olmuştu. 

 

YILLARA GÖRE ÖDÜLLER

 

2008

Tez Ödülleri

Doktora: Halit Özkan

Yüksek Lisans: M. Macit Karagözoğlu

 

Onur Ödülü

Prof. Dr. Yaşar Kandemir

 

2009

Tez Ödülleri

Doktora: Elnure Azizova – Ayşe Esra Şahyar

Yüksek Lisans: Rahile Yılmaz - Hamdi Çilingir

 

Onur Ödülü

Prof. Dr. İsmail Lütfi Çakan

 

2010

Tez Ödülleri

Doktora: Bekir Kuzudişli

Yüksek Lisans: Fatma Kızıl

 

Onur Ödülü

Prof. Dr. İbrahim Canan

 

2011

Tez Ödülleri

Doktora Teşvik Ödülü: İlhami Oruçoğlu

Yüksek Lisans: Osman Arpaçukuru – M. Celil Altıntaş

Yüksek Lisans Teşvik Ödülü: Güllü Yıldız

 

Onur Ödülü

M. Emin Saraç

Geçmiş Yıllardaki Törenlerden Görüntüler

Hadis Siret Araştırmaları Ödül Töreni 2010:

 

Hadis Siret Araştırmaları Ödül Töreni 2009:

 

Hadis Siret Araştırmaları Ödül Töreni 2008: