Dosyalar
Hz. Peygamber ve Çocuk
 

Hz. Peygamber'in Veda Haccı ve HutbeleriTürkiye Milli Kültür Vakfı 50. kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında “Veda Haccı ve Hutbeleri” temalı sempozyum ile 50 eserlik bir hat sergisi tertip ediyor. 

Veda Haccı’nın ve Veda Hutbesi’nin bütün yönleriyle ele alınacağı sempozyum 2-3 Kasım 2019 tarihinde Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Dünyaca ünlü 37 hattat ve 26 süsleme sanatçısının, Veda Hutbesi’nden seçilen metinleri hat ve tezhip sanatlarının en güzel örnekleriyle birleştirerek ortaya çıkardıkları eserler 50. yıl etkinliklerinin sanat yüzünü oluşturuyor.

Sempozyum boyunca sergilenerek ziyaretçilerin beğenisine sunulacak olan bu eserlerden tıpkıbasım suretiyle hazırlanan levhalar katılımcılara ve ziyaretçilere takdim edilecek. Yine bu faaliyetler kapsamında özel olarak hazırlanan, Veda Haccı’nı gün gün çeşitli ayrıntılarıyla anlatan ve Veda Hutbesi’nin en geniş versiyonlarından birini içeren bir kitap da sempozyum boyunca ziyaretçilere arz edilecek. 

Ayrıntılı bilgi ve etkinlik programı için tıklayınız.

  • sonpeygamber.info, hadis, siyer, sünnet, Hz. Peygamber, veda hutbesi, veda haccı, sempozyum, Türkiye Milli Kültür Vakfı, Hz. Peygamber'in Veda Haccı Hutbeleri
 

Yorumlar

 
Bu yazıya henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapmak için tıklayın.