Dosyalar
Hz. Peygamber ve Çocuk
 

Kur'ân-ı Kerîm'den Hz. Peygamber'i Anlatan Ayetler 

KUR'ÂN'IN ANLATTIĞI PEYGAMBER

Kurân-ı Kerîm'de Hz. Peygamber'i anlatan ayetleri Fatma Bayram'ın derlemesiyle bir araya getirdiğimiz bu çalışmada üç usta kari; Halil Necipoğlu, Hüseyin Orhan ve İbrahim Helalşah üç farklı usuldeki kıraatleriyle muhteşem bir Kur'ân ziyafeti sunuyorlar. Hz. Peygamber'i anlatan ayetlerin mealleri de Senai Demirci'nin zarif yorumuyla seslendiriliyor.

Hz. Peygamber'in yeryüzünü şereflendirdiği Mevlid Kandili vesilesiyle, Kur'ân'ın mesajına kulak vererek O'na bir adım daha yaklaşmayı temenni ediyoruz.

(Çalışmanın İngilizce mealli versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.)

[audioplayer mp3="/images/upload/media/arapca-turkce-ayetler.mp3" ogg="/images/upload/media/arapca-turkce-ayetler.ogg"][/audioplayer]

 

 


YASAL UYARI © Bu sayfada yer alan eserler 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında telif koruması altındadır. Eserler izinsiz olarak kopyalanamaz, üzerlerinde herhangi bir değişiklik yapılamaz, başka bir platform veya yayın aracı ile dağıtıma sunulamaz.

  • halil necipoğlu, ibrahim helalşah, hüseyin orhan, senai demirci, hz. peygamber, kurân, ayetler, hz. muhammed, kıraat, son peygamber
 

Yorumlar

 
Bu yazıya henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapmak için tıklayın.