Dosyalar
Ramazan ve Bayram
 

Muhteşem Bir Kıraat ve Zarif Bir Yorumla Peygamberlerin Duaları / Senai Demirci ve İbrahim Helalşah

Editörden

Sonpeygamber.info Web Portalı olarak özgün ve özel bir çalışmayı daha sizler için hazırladık. Kur'ân-ı Kerîm'de yer alan "peygamberlerin duaları"nı bir araya getirdiğimiz çalışmada ayetlerin orijinallerinin kıraati İbrahim Helalşah tarafından yapıldı.

Kur'ân-ı Kerîm'deki bize mağfiret kapılarını aralayacak bu dua ayetlerinin Türkçe mealleri ise Senai Demirci tarafından seslendirildi.

 

 

 

Kur'ân-ı Kerîmden Peygamberlerin Duaları - Okuyan: İbrahim Helalşah

 

Kur'ân-ı Kerîmden Peygamberlerin Duaları (Meal) - Seslendiren: Senai Demirci

 


© YASAL UYARI: Bu sayfada yer alan sesli eserler 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında telif koruması altındadır. Eserler izinsiz olarak kopyalanamaz, üzerlerinde hiçbir bir değişiklik yapılamaz, başka bir platform veya yayın aracı ile dağıtıma sunulamaz. 

 

 

KUR'ÂN'DAN PEYGAMBERLERİN DUALARI

Not: Ayetler ve mealleri ses dosyalarındaki yerlerine göre sıralanmışlardır.

1 / Furkan, 74

 “Ey Rabbimiz! Eşlerimizi ve çocuklarımızı bize göz aydınlığı kıl ve bizi Allah'a karşı gelmekten sakınanlara önder eyle.” 

 


 

2 / Müminun, 109

“Ey Rabbimiz! Biz iman ettik, bizi bağışla, bize merhamet et, sen erhamürrâhiminsin, merhamet edenlerin en merhametlisi sensin. Sen merhamet edenlerin en hayırlısısın.” 

 


 

3 / Neml, 19

“Ey Rabbim! Beni, bana ve ana-babama verdiğin nimetlere şükretmeye ve razı olacağın salih ameller işlemeye sevk et ve beni rahmetinle salih kullarının arasına kat!” 

 


 

4 / Yunus, 10

“Subhanallah. Seni eksikliklerden uzak tutarız Allah'ım! Hamd âlemlerin Rabbi Allah'a mahsustur. Elhamdulillahi rabbilalemin.” 

 


 

5 / Al-i İmran, 26

“Ey mülkün sahibi! Ey Allah'ım! Sen mülkü dilediğine verirsin. Mülkü dilediğinden çeker alırsın. Sen dilediğini aziz edersin. Sen dilediğini zelil edersin. Hayır senin elinde. Şüphesiz sen her şeye hakkıyla güç yetirensin.” 

 


 

6 / Bakara, 201

“Rabbimiz! Bize dünyada da iyilik ver, bize ahirette de iyilik ver ve bizi ateş azabından koru.” 

 


 

7 / Al-i İmran, 8-9

“Rabbimiz! Bizi hidayete erdirdikten sonra kalplerimizi eğriltme. Bize katından bir rahmet bahşet. Şüphesiz sen çok bahşedensin. Rabbimiz! Şüphesiz sen, hakkında şüphe olmayan o günde insanları bir araya toplayacaksın.  Allah, vaadinden dönmez.” 

 


 

8 / Ahkaf, 15

“Rabbim! Bana ve anne babama verdiğin nimetlere şükredecek ve senin razı olacağın salih ameller işleyecek ilhamı nasib eyle. Neslimi de salih kimseler yap.  Ben sana döndüm, yalnız sana dönücüyüm. Muhakkak ki ben sana teslim oldum, sana teslim olanlardanım.” 

 


 

9 / Araf, 23

“Rabbimiz! Biz kendimize zulüm ettik. Eğer bizi bağışlamaz ve bize merhamet etmezsen mutlaka hüsrana uğrayanlardan oluruz.” 

 


 

10 / Fatır, 1-2

“Hamd, semaları ve arzı yaratan, melekleri ikişer, üçer, dörder kanatlı elçiler yapan Allah'adır. O yaratmada dilediğini artırır. Şüphesiz her şeye kaadirdir O. Allah insanlar için ne rahmet açarsa, kimse onu tutamaz, engelleyemez. Neyi de engellerse, bundan sonra onu kimse gönderemez. O, azizdir, hakimdir, izzet O'na aittir, her işi hikmetlidir.” 

 


 

11 / Araf, 47

“Ey Rabbimiz! Bizi zalim toplumla beraber kılma.” 

 


 

12 / Bakara, 32

“Subhansın sen. Seni bütün noksanlıklardan tenzih ederiz. Biz bilmeyiz, sen bilirsin. Bizim bildiğimiz senin bize bildirdiğindir. Şüphesiz sen her şeyi hakkıyla bilir, her işi hikmetle edersin.”

 


 

13 / Bakara, 128

“Rabbimiz! Bizi sana teslim olmuş kimseler kıl. Soyumuzdan da sana teslim olmuş bir ümmet kıl. Bize ibadet yerlerini ve ilkelerini göster. Tövbemizi kabul buyur. Çünkü sen, tövbeleri çok kabul edensin ve çok merhametlisin.” 

 


 

14 / Mümtehine, 4-5

“Ey Rabbimiz! Ancak sana dayandık, içtenlikle yalnız sana yöneldik. Dönüş ancak sanadır. Ey Rabbimiz! Bizi, inkâr edenlerin zulmüne uğratma. Bizi bağışla. Ey Rabbimiz! Şüphesiz sen mutlak güç sahibisin, hüküm ve hikmet senindir.” 

 


 

15 / Tahrim, 8

“Ey Rabbimiz! Nurumuzu bizim için tamamla, bizi bağışla; çünkü senin her şeye hakkıyla gücün yeter.” 

 


 

16 / Haşr, 10

“Ey Rabbimiz! Bizi ve bizden önce iman etmiş kardeşlerimizi bağışla. Kalplerimizde, iman edenlere karşı hiçbir kin bırakma. Ey Rabbimiz! Şüphesiz sen rahmansın, rahimsin, erhamürrâhiminsin.” 

 


 

17 / Taha, 114

“Rabbim! İlmimi arttır, ziyade eyle.” 

 


 

18 / Enbiya 89

“Rabbim! Beni tek başıma bırakma. Varislerin en hayırlısı sensin.” 

 


 

19 / Mümin, 7-8-9

“Ey Rabbimiz! Senin rahmetin ve ilmin her şeyi kuşatmıştır. O halde tövbe eden ve senin yoluna uyanları bağışla ve onları cehennem azâbından koru. Ey Rabbimiz! Onları da, onların babalarından, eşlerinden, soylarından iyi olanları da, kendilerine vaad ettiğin Adn cennetlerine koy. Şüphesiz sen mutlak güç sahibisin, hüküm ve hikmet senindir. Onları kötülüklerden koru. Sen o gün kimi kötülüklerden korursan, ona rahmet etmiş olursun. İşte asıl zafer budur.”

 

Sonpeygamber.info
 

Yorumlar

 
HAVVA POLAT
HAVVA POLAT03.02.2012

maaşallah maşallah rabbim o kadar güzel bir ses nasip etmiş ki sizden razı olsun inşaallah ebeden ve daime abi sesinizi her dinlediğimde aglıyorum kalbi sızlatıyor kalbi sarıyor rabbim cennetini nasip etsin inşallah

03.02.2012

 

aydın kara
aydın kara25.12.2011

Allah razı olsun.çok güzel.Eğer Rabbim Peygamberimiz aracılığıyla bunlara bize öğretmeseydi halimiz nice olurdu.Muhteşem.

25.12.2011

 

zülal akça
zülal akça18.11.2011

Fazla söyleyecek birşey yok.Ancak bu kadar güzel olur.Tebrikler.

18.11.2011

 

mehmet tezcaz
mehmet tezcaz18.11.2011

böyle eserler ancak sonpeygamber.infodan çıkar.

18.11.2011

 

songul saka
songul saka18.11.2011

Rabbime şükürler olsun ne kadar şükretsek az sizleri dinlemeyi nasib ettiği için,sizlere güzel ses verdiği için ve güzel seslerinizi muhteşem Kur''an-ı Kerim okuyarak hayırlarda kullandığınız için ve sizinle aynı zamanda bulunup sizi dinleyebildiğim için bir kez daha şükürler olsun,ağzınıza sağlık, yüreğinize sağlık,Rabbim yolundan ayırmasın, selam ve dua ile...

18.11.2011

 

pray like s.a.a.w.
pray like s.a.a.w.18.11.2011

ALLAH razı olsun :'')

18.11.2011

 

mehtap
mehtap18.11.2011

allah bu s,tenin yöneticilerinden razı olsun. nasıl bir kıymetli hediye!!!

18.11.2011

 

AHMET NAİM
AHMET NAİM18.11.2011

İbrahim Helalşah beyefendi muhteşem okumuş

18.11.2011

 

Betül
Betül18.11.2011

sonpeygamber.info''yu severek beğenerek izliyoruz :) kadir geceniz mübarek olsun ;)

18.11.2011