Dosyalar
Hz. Peygamber ve Çocuk
 

M.Ü. İlahiyat Vakfı Yayınları'ndan Peygamberimiz SerisiMarmara Üniversitesi İlahiyat Vakfı Yayınları Ortaokullar için 4 kitaplık Peygamberimiz serisi hazırladı.
 
M.Ü. İlahiyat Vakfı Yayınları'ndan çıkan ve Ortaokul öğrencileri için 4 cilt halinde hazırlanan siyer kitaplarının isim ve yazarları şöyle:
 
Peygamberimizin Hayatı; Ortaokullar İçin
Mahmut Kelpetin
 
Peygamberimizin Ahlakı; Ortaokullar İçin
Adem Apak
 
Peygamberimizin Arkadaşları; Ortaokullar İçin
Adnan Demircan
 
Siyer Sözlüğü; Ortaokullar İçin
Şaban Öz
 
 
Serinin tanıtım metninde şu ifadelere yer verildi:
 
“Ülkemizde son dönemlerde Hz. Peygamber'in hayatına (Siyer) olan ilginin arttığı görülmektedir. Ancak bu ilginin hızlı artışına rağmen içerik ve kalite artışı maalesef son derece yavaş devam etmekte, günümüz insanına ihtiyaç duyduğu dil, içerik ve üslupta yeni yayınlar verilememektedir. İşte bu ihtiyacı bir nebze de olsa gidermek için daha öncesinde ilkokul seviyesindeki çocuklarımız için hazırladığımız serinin bir devamı olarak ortaokuldaki öğrencilerimize uygun Siyer kitapları hazırladık. Öncekinde olduğu gibi, hem içerik hem de dil ve anlatım açısından son derece titiz davrandığımızı ifade etmeliyiz.
Peygamberimizin Hayatı, Arkadaşları, Ahlakı ve Siyer Sözlüğü olmak üzere toplam dört kitaptan oluşan serideki temel amacımız, ortaokul seviyesindeki öğrencilerimizin Hz. Peygamber'in hayatına, arkadaşlarına, ahlakına dair temel bilgi seviyesini oluşturmak, yine Peygamberimizin hayatına dair karşılaştıkları veya bilmek istedikleri temel kavram, deyim ve tanımlara ulaşmalarını sağlamaktır.
Günümüzde bilgiye hızlı erişim, zamanı doğru kullanmak bir bakıma eğitimin olmazsa olmazı konumundadır. Bu yüzden de bütün kitaplarda tartışmalı konulara, farklı görüşlere temas edilmemiş ortaokul seviyesindeki bir öğrencinin eğitim kazanımlarına uygun bir anlatımla asgari düzeyde bir bilgi zemini oluşturması amaçlanmıştır.”
 
Künye:
 
Kitap Adı: Peygamberimizin Hayatı; Ortaokullar İçin
Yazar: Mahmut Kelpetin
 
Kitap Adı: Peygamberimizin Ahlakı; Ortaokullar İçin
Yazar:Adem Apak
 
Kitap Adı: Peygamberimizin Arkadaşları; Ortaokullar İçin
Yazar: Adnan Demircan
 
Kitap Adı: Siyer Sözlüğü; Ortaokullar İçin
Yazar: Şaban Öz
 
Yayınevi: M.Ü. İlahiyat Vakfı Yayınları
 
Yayın Yılı: 2019
  • sonpeygamber.info, hadis, sünnet, siyer, peygamberimiz, Peygamberimiz serisi , M.Ü. İlahiyat Vakfı Yayınları
 

Yorumlar

 
Bu yazıya henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapmak için tıklayın.