Dosyalar
Hz. Peygamber ve Çocuk
 

Siyer Atölyesi Tebliğler Kitabı 2

17 Ekim 2011 Pazartesi Akademik / Siyer Atölyesi


6-17 Nisan 2011 tarihlerinde “Türkiye’de Popüler Siyer Çalışmaları” başlığıyla Siyer Atölyesi projesinin üçüncü toplantısını gerçekleştiren Meridyen Destek Derneği, aynı günlerde bu projenin başka bir ayağını tamamladı. 

Geçtiğimiz yıl (3-4 Nisan 2010) “Siyer-Edebiyat İlişkisi” başlığıyla gerçekleştirilen II. Siyer Atölyesi’nde sunulan tebliğler ve bu tebliğler ile atölyede yürütülen tartışmalardan/sunulan tekliflerden hareketle hazırlanan “Sonuç Raporu” bir araya getirilerek kitaplaştırıldı.

Meridyen Kitaplığı’nca yayımlanan eserde, bir yandan edebiyat disiplinlerinin perspektiflerinden Türkçe siyer literatürü değerlendirmeye tabi tutulurken, diğer yandan edebî ve estetik kaygılar odağında siyer yazıcılığının geleceğine dair yapıcı öneriler sunuluyor.

 Kitapta atölye çalışmasına katılan Prof. Dr. M. Fatih Andı, Prof. Dr. Turan Koç, Doç. Dr. Hüseyin Özcan, Doç. Dr. Kadir Canatan, Yard. Doç. Dr. Bahtiyar Aslan, Yard. Doç. Dr. Berat Açıl, Yard. Doç. Dr. Recep Alpyağıl, Yard. Doç. Dr. Sezai Coşkun, , Dr. Nihal Şahin Utku, Dr. Reyhan Çorak, A. Ali Ural, Mahmut Kanık, Sibel Eraslan ve Şerif Eskin gibi isimlerin tebliğleri yer alıyor. 

 

Kitabın temini konusunda info@sonpeygamber.info adresinden veya Meridyen Derneği'nin 0216 310 30 39 - 0533 315 28 86 numaralı telefonlarından bilgi alabilirsiniz.