Sonpeygamber.info
Kitaplık
 

Siyer Atölyesi Tebliğler Kitabı 3 ve 4

Meridyen Kitaplığı, Siyer Atölyesi 2011 ve 2012'de sunulan tebliğleri tek cilt olarak kitaplaştırdı.

6-17 Nisan 2011 tarihlerinde “Türkiye’de Popüler Siyer Çalışmaları” başlığıyla düzenlenen Siyer Atölyesi projesinin üçüncü toplantısı ile geçtiğimiz yıl, 21-22 Nisan 2012 tarihlerinde “Türkiye’de Çocuklara Yönelik Siyer Çalışmaları” başlığıyla gerçekleştirilen atölye çalışmasında sunulan tebliğler ve Siyer Atölyelerinde yürütülen tartışmalardan hareketle hazırlanan “Sonuç Raporları” bir araya getirilerek kitaplaştırıldı.

Meridyen Kitaplığı’nca yayımlanan eserde, bir yandan farklı disiplinlerin perspektiflerinden çeşitli sahalarda ortaya konulan ve popüler düzeyde etki yaratan siyer çalışmalarını ele alınırken bir yandan da Türkiye'de Dinî Çocuk Yayıncılığı", "Çocukların Gözünden Hz. Peygamber", "Çocuklara Yönelik Siyer Çalışmalarının Problem Alanları", "Siyer Çocuklara Nasıl Anlatılıyor?" gibi başlıklarla çocuklara yönelik siyer çalışmaları irdelendi. 

Kitabın ilk kısmında “Türkiye’de Popüler Siyer Çalışmaları” atölye çalışmasına katılan Rahile Kızılkaya Yılmaz, Mete Çamdereli, Nihal Şahin Utku, M.Fatih Andı, Bahtiyar Aslan, Süheyb Öğüt, Adem Apak gibi isimlerin tebliğleri yer alıyor.

İkinci kısımda ise “Türkiye’de Çocuklara Yönelik Siyer Çalışmaları” atölyesine katılan Melike Günyüz, Tuba Nur Saraçoğlu, Adem Apak, Sevde Sevan Usak, Alpaslan Durmuş, Fatma Şengül, Ahmet Ekşi, Ayşe Pehlivan, Faruk Görgülü, Elif Konar Özkan, Şafak Tavkul, Osman Turhan, Fatih Okumuş, Özkan Öze, Gönül Yonar, Nurdan Damla, Hümeyra Bostan, BİSAV Çocuk Edebiyatı Atölyesi gibi isimlerin tebliğleri yer alıyor. 

Kitabın temini konusunda info@sonpeygamber.info adresinden veya Meridyen Derneği'nin 0216 310 30 39 numaralı telefonlarından bilgi alabilirsiniz.

 

Yorumlar

 
Burak Özçetin
Burak Özçetin22.11.2014

Kitabın pdf formatını sitenizden paylaşmanız ne kadar güzel olurdu. Saygılarımla.

22.11.2014

 

turan  avcıoğlu
turan avcıoğlu14.10.2013

yapmış olduğunuz bu değerli çalışmanızdan dolayı emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi arz ederim.sağlık sıhhat ve afiyetle daha nice böyle çalışmalarında başarılarının devamını dilerim.çok çok teşekkür ederim.

14.10.2013

 

Arzu dogan
Arzu dogan24.07.2013

Bu kitapta emegi geçen herkesi tebrik ediyor başarılarını devamını diliyorum.özelliklede hocam tugbanur saraçoglunuda ayrıca tebrik ediyorum.emeginize saglık....

24.07.2013