Dosyalar
Hz. Peygamber ve Çocuk
 

Siyer Dergileri Okurlarıyla BuluştuNebevi Şuurdan Medeniyet İnşasına sloganıyla yola çıkan Siyer Dergileri okurlarıyla buluştu.  

Dergilerin tanıtım programında konuşan Siyer Dergileri Yayın Kurulu Başkanı Ömür Yıldırım, dergi kültürünün bilinç, şuur, özellikle de toplumun değişim ve dönüşümü noktasında üstlendiği misyona dikkat çekerek, siyer dergilerinin mevcut dergilerde görülen eksik yönleri tamamlama ve yeni bir bakış açısı ortaya koyma amacı taşıdığını vurguladı.

Siyer Vakfı tarafından yapılan açıklamada dergilere ilişkin şu bilgilere yer verildi:

Dergilerimiz 4 dilde (Türkçe, Arapça, İngilizce, Kürtçe) yayınlanacak. Doğu Türkistan da dâhil olmak üzere İslam coğrafyasının pek çok noktasına ulaşacak ve üç farklı kesime hitap edecek:

1.Siyer Araştırmaları (Akademik) Dergisi:  

Yılda 2 defa yayınlanacak olan bu akademik dergi, siyer alanında yazılmış ilmi ve akademik çalışmalara yer verecek ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen okuyucu ve araştırmacılara hitap edecek.

2. Siyer (Aktüel) Dergisi

Üç ayda bir yayınlanacak olan Siyer Dergisi, akademik bilginin kalitesini düşürmeden, toplumun her kesimine Hz. Peygamber’in hayatını, güzel ahlakını ve mesajlarını ulaştırmayı hedefliyor.

3.Siyer Çocuk Dergisi

Çocukların dünyasına Hz. Peygamber’i ve sahabenin hayatlarını en anlaşılır şekilde dâhil etmeyi hedefleyen çocuk dergisi üç ayda bir yayınlanacak.

Detaylı Bilgi İçin: www.siyerdergisi.com

  • sonpeygamber.info, Hz. Peygamber, siyer vakfı, siyer dergileri
 

Yorumlar

 
Bu yazıya henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapmak için tıklayın.